Maroko najdete na severozápadě Afriky. Část země pokrývá Sahara, pobřeží leží ve středozemním podnebném pásu. Počasí ovlivňuje také pohoří Atlas a Atlantský oceán.

Léta tu bývají horká a suchá, v zimě a na jaře častěji prší a zejména v poušti a horách vás mohou překvapit velké teplotní výkyvy. Na horách nejsou výjimkou i teploty okolo - 20 stupňů.

Kdy do Maroka?

Nejtepleji je ve vnitrozemí, zejména do okolí Marakéše se doporučuje cestovat od února do dubna nebo od konce září do listopadu. Počítejte sice s tím, že tu může o něco více pršet, nicméně teploty dosahují hodnot okolo 20 - 28 stupňů. To je pro vnitrozemí ideální, neboť sem se nejezdí za mořem či oceánem, ale za poznáváním.

Pokud byste sem přijeli v letních měsících, můžete se běžně setkat s teplotami okolo 40 stupňů. Když se k tomu přidá horký saharský vítr, není tu k vydržení.

Plánujete-li strávit v Maroku letní dovolenou na plážích, jeďte ke Středozemnímu moři či Atlantiku bez problémů v červenci a srpnu. To se tu teploty pohybují obvykle okolo 28 stupňů. V tu dobu je průměrná teplota moře okolo 26 stupňů. Díky vysoké vlhkosti a větrům jsou i vyšší teploty dobře snesitelné.

Vítr a bouře ze Sahary

V Maroku se můžete setkat s horkými větry vanoucími ze Sahary. Ty se objevují nejčastěji na jaře, ale není to podmínkou. Přináší velká vedra a obvykle vás zasypou saharským pískem. V zimě zase nejsou ojedinělé písečné bouře, při kterých naopak teplota klesá i k bodu mrazu.